Gabinet kosmetyki leczniczej
i pielęgnacyjnej Zadbaj o cerę

Marzena Szrejbrowska

tel. 696 071 267
zadbajocere@gmail.com

Kosmetyka estetyczna

Henna brwi i rzęs

Jest zabiegiem nie tylko upiększającym, ale również odżywczym. Substancją nadającą kolor jest lawson.Jest to składnik, który nie uczula i nie podrażnia. Henna  obkleja włos, ale go nie obciąża, zapewniając mu większą wytrzymałość oraz pogrubienie.  Dzięki temu spojrzenie nabiera blasku oraz staje się bardziej wyraziste. Henna dobrze sprawdza się na wyjazdach, ponieważ rzęsy oraz brwi nie wymagają malowania.  Zabieg ten należy powtarzać,co sześć tygodni.

Makijaż

Makijaż jest nieodzownym elementem wyglądu każdej kobiety.  Musi podkreślać piękno każdej twarzy, rozświetlać ją, dodawać jej czaru, zmysłowości oraz - czym żadna kobieta nie pogardzi - pewności siebie oraz seksapilu. Makijażem możemy kamuflować niedoskonałości twarzy, takie jak przebarwienia, trądzik, zmęczenie i wiele innych mankamentów kobiecej urody.

Makijaż nie może być przesadzony. Musi uwydatniać naturalne rysy twarzy,  wypielęgnowaną cerę, jak również w odpowiedni sposób podkreślać oczy, kości policzkowe oraz usta. Wszystko to, co w nas jest najbardziej kobiece.  Makijaż wymaga staranności i precyzyjnego dobrania odpowiedniej kolorystyki oraz  przeznaczenia. Przy wykonywaniu makijażu wieczorowego lub ślubnego zawsze uwzględniany jest strój – jego kolorystyka i fason. Jeśli góra stroju jest mocno wykrojona i odsłania dekolt, makijaż obejmuje również te okolice. Na  koniec twarz spryskuje się specjalnym utrwalaczem,  aby makijaż służył odpowiednio długo, a osoba,która będzie go nosiła czuła się pięknie przez całą uroczystość.

W przypadku makijażu ślubnego wykonuje się próbę makijażu kilka dni wcześniej, aby dobrać odpowiednią kolorystykę oraz zapoznać się z detalami stroju przyszłej panny młodej.

Depilacja woskiem

Zabieg ten służy do usuwania zbędnego owłosienia z różnych partii ciała, takich jak wąsik, broda, brwi, a także całe nogi, bikini oraz pachy. Jest to jedna ze skuteczniejszych metod  usuwania zbędnego owłosienia. Po każdym usunięciu  włosy odrastają słabsze oraz jest ich zdecydowanie mniej.  W czasie zabiegu rozgrzany wosk nakładany jest  za pomocą specjalnego noża zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie na wosk nakłada się pasek płótna i szybkim, energicznym ruchem zrywa go wraz z włosami. Następnie w celu zniwelowania podrażnienia oraz usunięcia resztek wosku stosowane są oleje mineralne lub mleczka z zawartością lanoliny. Zabieg ten wykonuje się, co 4-6 tygodni.