Gabinet kosmetyki leczniczej
i pielęgnacyjnej Zadbaj o cerę

Marzena Szrejbrowska

tel. 696 071 267
zadbajocere@gmail.com

Sonoforeza

Jest to zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków. Kosmetyczne działanie utradźwięków ma za zadanie stymulować procesy regeneracyjne w skórze. Podczas ekspozycji tkanek na ultradźwięki dochodzi do reakcji mechanicznych, termicznych i fizykochemicznych.

Wywoływane reakcje mechaniczne powodują zmiany w tkankach, efektem których są drgania poszczególnych cząsteczek. Dzięki odpowiedniemu zakresowi fali ultradźwiękowej drgania te, przechodzą na inne cząsteczki, co przypomina mikromasaż. Fala mechaniczna powoduje zmiany ciśnień w tkankach, efektem tego jest rozciągniecie tkanek oraz komórek skóry.

Miejscowy wzrost temperatury, powoduje zmiany w przepływie krwi. Doprowadza to do zwiększenia reakcji enzymatycznej, poprawy metabolizmu oraz przyspieszenia procesów regeneracyjnych w skórze.

W ujęciu kosmetycznym sonoforeza jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu substancji czynnych w głąb skóry i w zależności od potrzeb i użycia odpowiedniej ampułki może mieć działanie nawilżające, rewitalizujące oraz regenerujące. Dzięki fali ultradźwiękowej i wywoływanych zmian w ciśnieniu, temperaturze oraz strukturze błon komórkowych, następuje szybsza wymiana komórkowa oraz lepsze wchłanianie substancji czynnych.

Wskazania:

  • w celu ułatwienia transportu przezskórnego substancji czynnych,
  • poprawa metabolizmu, trofiki i napięcia skóry.

Przeciwskazania

  • bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze choroby skóry,
  • uszkodzenia mechaniczne skóry w miejscu zabiegu,
  • ciąża,
  • wszczepiony rozrusznik serca i inne implanty elektroniczne.