Gabinet kosmetyki leczniczej
i pielęgnacyjnej Zadbaj o cerę

Marzena Szrejbrowska

tel. 696 071 267
zadbajocere@gmail.com

Zabiegi na ciało

Zabiegi modelujące sylwetkę - zabiegi na ciało

Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką, dotyka przede wszystkim płeć damską. Obecnie na tę przypadłość cierpi 85% kobiet. Na przyczynę powstawania cellulitu składa się wiele czynników. Do tych najbardziej popularnych zaliczamy: nieprawidłowe mikrokrążenie, działanie hormonów oraz brak równowagi między lipogenezą a lipolizą- brak równowagi miedzy dwoma procesami zachodzącymi w tkance tłuszczowej.

Dlaczego hormony?
Cellulit głównie dotyczy kobiet, ponieważ na jego tworzenie wpływ mają estrogeny. Hormony stymulują rozkład włókien kolagenowych, a osłabienie tych włókien sprzyja ekspansji adipocytów z tkanki podskórnej w kierunku skóry właściwej. Dodatkowo podwyższone stężenie estrogenów prowadzi do zwiększonej produkcji substancji odpowiedzialnych za związanie wody w skórze. Wiązanie większej ilości wody w danych obszarach prowadzi do powstawania obrzęków.

Zaburzenia w funkcjonowaniu mikrokrążeniaprowadzą do ograniczenia w przepływie płynów. Skutkuje to wzrostem ciśnienia w naczyniach krwionośnych i doprowadza do powstania obrzęku. Jako ciekawostkę dodam, że istnieje bezpośredni związek między układem krążenia, a szybkością kumulacji tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Im gorsze krążenie, tym szybsze kumulowanie tłuszczu.

W walce z cellulitem działania muszą być wielokierunkowe.
Podstawą jest poprawa mikrokrążenia. Udrożnienie naczyń oraz pobudzenie przepływu chłonki odbywa się za pomocą masaży drenujących, preparatów bogatych w polifenole lub kofeinę. Bardzo dobrze uszczelniają one naczynia krwionośne, a tym samym usprawniają przepływ limfy. Również pobudzająco na krążenie wpływa światło promieniowania podczerwonego.

Retinol, wspaniale stymuluje podziały komórkowe, w tym odbudowę kolagenu. Dzięki temu, wprowadzenie retinolu do skóry poprawia jej ogólny wygląd, uelastycznia ją. Ponadto poprawia koloryt oraz stan bariery naskórkowej, co ogranicza utratę wody.

Podczas zwalczania cellulitu nie można zapomnieć teżo stosowaniu alfa-hydroksykwasów, dzięki którym łatwiej w głąb skóry docierają substancje czynne. W efekcie procesy odnowy naskórkowej odbywają się szybciej i sprawniej, dobrze uwodniona skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

W walce z pomarańczową skórką, ważne są także aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta, dzięki którym zabiegi modelujące sylwetkę mają długotrwały efekt.

Korzystnie jest prowadzić zabiegi w seriach 10-12 spotkań, odbywających się regularnych odstępach dwa razy w tygodniu.